Školní knihovna

Knihovna Only4 je určena našim studentům i široké veřejnosti

Knihovna Only4 v kanceláři školy nabízí přes 100 titulů knih (anglické readry) s CD v angličtině s přizpůsobenou úrovní obtížnosti angličtiny. Tyto knihy jsou určeny studentům od začátečnických (nejdříve po dvou měsících studia) až po pokročilé úrovně. Na každé z 6 různých úrovní pokročilosti si můžete vybrat z široké škály titulů od klasické literatury, přes současné romány až po přepisy nejnovějších filmů.

Kompletní seznam knih

Proč číst knihy s přizpůsobenou úrovní angličtiny:

  • Nejlepší způsob jak zlepšit poslech.
  • Výborné pro aktivní rozvíjení slovní zásoby.
  • Na rozdíl od originálů, knihy a CD s přizpůsobenou obtížností pozitivně motivují studenty angličtiny všech úrovní k dalšímu studiu.
  • Výborný způsob jak si udržet své znalosti v době kdy aktivně nestudujete v kurzu ( léto, vánoce, dovolená )

Osvědčené postupy při práci s knihami a CD:

  • Postup zaměřený na vybudování schopnosti odhadovat význam nových slovíček:

Půjčte si knihu na nižší úrovni než je Vaše. Knihu si přečtěte rychle bez použití slovníku a snažte se odhadovat význam slovíček, která neznáte. Pokud se Vám nepodaří ani po přečtení celé knihy odhadnout význam některých slovíček, použijte slovník. Po přečtení knihy si poslechněte CD a snažte se mu porozumět bez pomoci knihy. Pokud to pro Vás bude obtížné, čtěte knihu společně s poslechem. Posledním krokem je opakované poslouchání CD např. v autě při cestě do práce. Čím více CD budete poslouchat, tím více mu budete rozumět a tím více se bude zlepšovat Váš poslech.anglické knihy s přizpůsobenou úrovní

  • Postup zaměřený na aktivní rozvíjení slovní zásoby:

Půjčte si knihu na Vaší či mírně vyšší úrovni. Při čtení knihy používejte průběžně slovník. Novou slovní zásobu si zapisujte na česko-anglické kartičky nebo do slovníčku a vždy po dokončení kapitoly se je snažte naučit a zopakovat si předešlou slovní zásobu. Po přečtení knihy si poslechněte CD. Průběžně si opakujte nová slovíčka. Poslouchejte CD několikrát tak dlouho až budete rozumět každému slovu.

  • Postup zaměřený na aktivní rozvoj porozumění poslechu:

Půjčujte si postupně knihy od nejnižší úrovně až po Vaši úroveň. Knihy nečtěte pokud to nebude nutné a jen je poslouchejte. Pomoc v knize hledejte až narazíte na větší problém s porozuměním. Nejlepším způsobem jak zlepšit porozumění poslechu je poslouchat CD několikrát až do té doby co Vám porozumění nebude dělat žádné problémy. Tato metoda Vás brzy překvapí svou účinností.